Cache je adresář, do kterého si prohlížeče stahují data, aby v případě opakované návštěvy daných stránek nemusely obsah stahovat znovu.
Při uložení videa například z youtube, které jeden den je a druhý den již není lze s trochou štěstí vykřesat obsah z cache prohlížeče. Pokud ji máte dostatečně velkou (viz nastavení prohlížeče).
Kde se adresář s cache nachází zjistíte z nápovědy svého prohlížeče, nebo třeba z google zadáním "cache adresář PROHLÍŽEČ" (kde samozřejmě PROHLÍŽEČ je konkrétní název Vašeho prohlížeče).
Praktická je pro takový případ i uživatelsky přívětivá utilita VideoCacheView. Umí najednou a lehce ukázat veškerá videa z cache většiny prohlížečů (Internet Explorer, Firefox, Opera, Chrome) a zobrazit i informace o původu, typu souboru, změnách atd. Pokud ale Vaše hledané video je na červeném řádku, bohužel se ve Vaší cache nenachází (zůstal o něm jen záznam).
Při insalaci utility z BrotherSoft ale pozor na to, že se chce instalovat ještě další "praktický" software, je třeba s tím při instalaci nesouhlasit. Doporučuji ten link, co je výše, to je jen zip.
Další praktické utility pro konkrétní prohlížeče.
Ručně to jde taky, ale je to o dost pracnější. Je třeba najít adresář cache v počítači (některé prohlížeče jej mají v systémových složkách, takže pokud je máte skryty a nerozumíte tomu, nevrtejte se v nich), podle data a velikosti souboru (videa jsou typicky v řádech MB) odhadnout, co asi může být video (v Opeře jsou všechny soubory z cache nazvány sekvencí znaků s příponou .tmp, pokud to vidíte poprvé, můžete z toho být docela paf;-) a přehledné to opravdu není) a zkusit takto vytipovaný soubor přejmenovat na *.flv. S trochou štěstí se to může podařit.
Tento web jsem zakládal na střední, v roce 2008. Je zde hlavně archiv mé tvorby.
Aktuální věci publikuji kvůli úspoře času na Twitter.
Honza
"Všechno má svou krásu, ale ne každý ji vidí."