Úvodník (aneb pár slov k recenzím)

Pár slov ke zdejší rubrice Recenze... Aneb co v ní můžete najít a jak a proč její obsah píši... (Striktně vzato se ale nejedná jen o "pár" slov;-) )

Striktně vzato tato rubrika asi neobsahuje na slovo vzaté recenze (myšleno jako literární útvar).

Ve skutečnosti se totiž jedná spíše o čtenářsko-deníkové zápisy (hlavně ze střední školy), případně poznámky k obsahu daných děl. Důraz kladu na zajímavé myšlenky a přínos díla.

Na začátku recenze většinou (u beletrie) komentuji obsah, snažím se stručně, ale většinou se mi to nepovede:-)

Poté se věnuji formální stránce. Rozsahu, zajímavostem z hlediska literárního, žánrů apod.

Nakonec se dostávám k samotnému "hodnocení", spíše ale jen nastiňuji, co se mi líbilo či nikoli. Jak jsem již říkal, důraz kladu na přínos, hlavně tedy myšlenkový.

Na konci je občas shrnuté hodnocení;-)

Zápisy do čtenářského deníku jsem od počátku bral jako zábavu. Bylo mi dokonce řečeno, že mé zápisy mají často fejetonistickou podobu, nevímO:-)

Snažím se o to, aby to nebyl jen suchý obsah, takže se pokouším nějak čtení čtenáři (krásný slohový prohřešek, že? - pozn. autora) oživit, ať už hrou se slovy (byli jste právě svědky - pozn. autora), nebo třeba, jak jste nyní mohli sami vidět, poznámkami autora. Jindy zase vnitřním hlasem (pokud vám to připomíná závěr Čapkovi Války s mloky, tak podobnost není náhodná - pozn. autora);-D

Pokud se vám zdá, že některé pasáže obsahují narážky či citace, hlavně z divadla Járy Cimrmana, tak vás mohu ujistit, že se vám to nezdá;-)

Přeji mnoho hezkých dojmů ze čtení... ("Jako kdybys věřil tomu, že to fakt někdo bude číst..." - vnitřní hlas autora) ;-)

Vyhledat titul: Městská knihovna Praha
Rubrika Recenze | Tagy Recenze, úvodník | Pá 29.05.2009 | 1479x

Náhodné články

© 2008-201919 JK, kontakt, právní upozornění
Powered by Janko's RS| XHTML, CSS, RSS, analýza kódu, SEO servis, dostupnost, hosting, líbí se Vám tu?
Požadavek: 0.32874 s, generování: 0.05465 s, paměť: 1.48 MB, sql dotazů: 7, CPU: 19.61

.